Loading…

جزیره بانک های اطلاعاتی

ارسال کننده: UNITY
محمد نصیری ، بنیانگذار ITPRO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: آموزش Attach کردن یک فایل دیتابیس MDF در SQL سرور 2012
این آموزش هم می تواند برای Attach کردن انواع Database ها در SQL سرور مورد استفاده قرار بگیرد و هم برای آموزش و انجام آزمون های مختلف ، قبل از اینکه بخواهیم به شما آموزش چگونگی Attach کردن یک Database را بگوییم بهتر است یک Database نمونه برای Attach کردن معرفی کنیم ، برای انجام فرآیند های آموزشی و آزمون های مایکروسافت در حوزه SQL سرور این شرکت یک Database نمونه به نام Adventurewokrs ارائه کرده است که بصورت رایگان برای دانلود در اینترنت وجود دارد و شما می توانید براحتی برای یادگیری SQL سرور از این Database استفاده کنید. نکته زیبا در خصوص این Database این است که با بروز شدن نسخه های SQL سرور ، نسخه های جدیدی از این Database هم ارائه می شوند ، برای این آموزش ما یک فایل MDF با نام Adventureworks را از این لینک دانلود کرده ایم و بر روی سرور SQL خود قرار داده ایم. بعد از اینکه فایل مورد نظر را دانلود کردید برای Attach کردن آن به SQL سرور مراحل زیر را دنبال کنید :

1- وارد کنسول Management Studio در SQL سرور 2012 شوید. مشابه تصویر زیر بر روی Databases راست کلیک کنید و گزینه Attach را انتخاب کنید.

آموزش Attach کردن یا اضافه کردن دیتابیس به SQL سرور


2- مشابه تصویر زیر دکمه Add را زده و فایل MDF مربوط به Adventureworks را انتخاب کنید.

اضافه کردن دیتابیس به SQL


3- بر روی OK کلیک کنید ، مشابه تصویر زیر می بینید که به شما خطا داده می شود .

چگونه یک فایل دیتابیس را به SQL سرور اضافه کنیم


دلیل بروز خطا این است که شما فایل LDF یا Log فایل های مربوط به این Database را ندارید ، برای اینکه به این مشکل نخورید کافیست در قسمتی که خطای Not Found را مشاهده می کنید بر روی دکمه Remove کلیک کنید تا وجود فایل LDF بررسی نشود ، بعد از OK کردن Database شما به درستی در SQL سرور Attach خواهد شد.

آموزش اضافه کردن دیتابیس به SQL سرور


آموزش اضافه کردن Database به SQL سرور یا Attach کردن Database به SQL سرور


امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد ، این آموزش روش ساده Attach کردن از طریق محیط گرافیکی را آموزش داده است شما می توانید با استفاده از دستورات T-SQL هم اینکار را انجام دهید که به امید خدا در آموزش های بعدی به این موضوع هم اشاره خواهیم کرد. ITPRO باشید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 39 ماه قبل
من یه مورد امتحان کردم remov که میزدم کلا del میکرد انتخاب اون database را
با تشکر از مهندس نصیری عزیز در ادامه اضافه میکنم : ممکنه اصلاً پیغام Not Found رو بهتون نده اما دقیقاً با اررور زیر مواجه شوید:
An error occurred when attaching the database(s). Click the hyperlink in the Message column for details
که در این صورت یا ممکن است فايل شما در يک ديتابيس ديگه Attach شده باشه یا اینکه یوزرتون مجوز لازم رو برای اتچ کردن نداشته باشه پس پیشنهاد میکنم ابتدا روی فایل های MDF و LDF (همون دو تا فایل دیتابیست) راست کلیک کنید properties و در قسمت security به یوزر مورد نظرتون یا یوزر everyone دسترسی full control بدهید اگر یوزر everyone رو در لیست یوزر ها ندارید این یوزر رو Add کنید فقط یادتون باشه برای هر دو فایل این کار رو انجام بدید یا اینکه به فولدری که این دو فایل در اون قرار دارند مجوز لازم رو بدهید.
با تشکر
این نظر توسط در تاریخ 17 خرداد 1394 08:14:30 حذف شده است.
دلیل: درج ایمیل و شماره تماس در این وبسایت ممنوع است لطفاً مراتب را در سایت پیگیری نمایید.
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 31 ماه قبل
سلام
متاسفانه من خطای Not Found رو تو تصویر نمی بینم وقتی remov رو می زنم هم کاملا پاک می شه
باید چه کنیم؟
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 31 ماه قبل
سوالتون رو لطفا در تالار گفتمان مطرح کنید با تشکر
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 26 ماه قبل
An error occurred when attaching the database(s). Click the hyperlink in the Message column for details
سلام این مشکل با راهنمایی های این جانب انجام نشده راه دیگری داره attach انجام بشه
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 26 ماه قبل
دوست عزیز لطفا اطلاعات قسمت Hyperlink که اشاره شده رو در قالب یک سئوال جدید یا با عکس یا با ذکر کامل خطایی که دریافت می کنید توسط قسمت سئوال بپرسید مطرح کنید با تشکر
این نظر توسط در تاریخ 03 آذر 1396 12:01:11 حذف شده است.
دلیل: این پست مربوط به این مطلب نیست لطفا در قالب سئوال بپرسید در جزیره مربوطه مطرح کنید سپاسگزارم
برای ارسال نظر وارد شوید.